Google Seo, Yazılım, Grafik ve Siber Destek
Sinop,Turkey
Destek Hattı  (+90 )  546 261 59 98 | [email protected]

24 Kasım 2021SEO temel öğretici URL optimizasyonu nedir

Web sitesi, kullanıcılar ve ayrıca arama motorları için yapılmıştır.

Not: SEO öğrenmek istiyorsanız, SEO’nun temellerini öğrenmek için tek seferlik bir sistemi savunmuyorsunuz. Bu uzun zaman alır ve etkisi iyi değildir. Önerilen öğrenme yöntemi, kilit noktalara hakim olmak ve ardından bunları olağan işlerde yığmaktır.

 

Arama motoru dostu olmanın bazı noktaları çok basittir, ancak birçok arama motoru optimize edici bunları görmezden gelir. URL ayarı, tipik bir optimizasyon noktasıdır.  URL yapısının optimizasyonunda savunulan uygulama ve ilke şudur: daha basit, daha iyi ve daha yaygın.

İşte bazı ayrıntılı optimizasyon fikirleri.

1:  Kullanıcıların hatırlaması kolaydır.

Kullanıcının bakış açısından, bir avantaj var, arama motorunun bakış açısından, basit, olağan ilkeleri ihlal ediyor. Başka bir deyişle, URL, tarayıcı tarafından URL’nin tanınmasını etkileyecek olan Çince karakterlerle karıştırılmıştır.

2: Birçok büyük web sitesinin birçok parametreye sahip birçok dinamik URL’ye sahip olduğunu görüyorum.

Kesin olarak söylemek gerekirse, arama motoru örümcekleri hala dinamik URL’leri tanımlama sorunu yaşıyor ve URL’lerin # gibi geçersiz parametreleri engellemesi gerekiyor. Elbette bu bir heves. Özellikle büyük web siteleri için bir web sitesi oluşturma sürecinde dinamik URL’leri engellemek imkansızdır. Bu durumda, statik kullanabiliyorsanız, dinamik kullanmamalısınız; çok fazla parametre kullanmayın; önemli içerik sözde statik veya tamamen statik olduğunu iddia ediyor.

3: Arama motoru tarayıcısı tarafından tanınan URL’nin uzunluğu nedir?

Bu aynı zamanda istasyonun kurulmasından önce de dikkate alınması gereken bir husustur, özellikle özel dikkat gerektiren parametrelere sahip dinamik URL. Dinamik URL’nin uzunluğu statik uzunluktan daha uzun ve karakter sayısı daha uzun. . Örümcek bu URL’yi ne kadar süredir tanıyabiliyor? Baidu’nun resmi yanıtına göre, URL’nin uzunluğu 1024 bayttan az olmalıdır.Bu da www’nin başından itibaren.Sonuna kadar, sayılar arasındaki karakter sayısı 1024 bayttan fazla olamaz.

Web sitesinin URL optimizasyonu ayarları ve arama motoru optimizasyonu sonuçları çok iyi değil, ancak URL ayarları, 301 ayarları, temel anahtar kelime düzeni vb. SEO trafiği alan web sitesi daha düşük olacaktır.

Önerilen Makale
  • 11 Aralık 2021
    SSL sertifikaları hakkında bilginiz yoksa ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız daha fazla bilgi için [SSL sertifikası nedir? & SSL sertifikası neden önemlidir?] başlıklı makalemize bakabilirsiniz . .htaccess dosyanız aracılığıyla mod_rewrite kullanmak, ziyaretçileri SSL kullanmaya zorlamanın bir yoludur. http’yi https’ye yönlendirmek için .htaccess kullanın Tüm web trafiğini HTTPS kullanmaya zorlamak için lütfen aşağıdaki kodu web sayfanızın kök dizinindeki […]
  • 11 Aralık 2021
    Büyük SEO güncellemesi GOOGLE, 10 Eylül 2019’da üç şey duyurdu: rel=”nofollow” önemli bir mesajdan ziyade bir hatırlatma olarak kabul edilecektir (1 Mart 2020’den itibaren) rel=”sponsorlu”, sponsorları ve bağlı kuruluş bağlantılarını vurgulamak için kullanılan yeni bir bağlantı özelliğidir (Google bunu zaten desteklemektedir) rel=”usg”, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikteki bağlantıları vurgulamak için kullanılan yeni bir bağlantı özelliğidir (Google […]

Profesyonel Hizmet almak için
Whatsap Destek : +90 546 261 59 98
7/24 Saat Online Destek

>

Netoxi Software şimdi 7 yıllık tasarım tecrübesine sahip mükemmel bir ekibe sahip ve 750'den fazla işletme, kurum ve devlet dairesi için başarılı bir şekilde web siteleri kurdu.Netoxi Software sizinle işbirliği yapmayı dört gözle bekliyor!


>Hizmetlerimiz

>

• Web Yazılım
• Web tasarım
• Html To Wp
• Logo Tasarım
• Grafik Tasarım
• Seo Hizmeti
• Web Speed
• Paketler
• Siber Destek
• Kampanyalar
• Adwords
• Backlink
• App yazılım
• Anti Hacker
Tags

>

alan web sitesiAnahtar kelimelerinaramaArama motoru dostuArama motoru optimizasyonuArama Motoru Optimizasyonu (SEO)google arama analiziGoogle Arama Becerilerinin Analizihttp'yi https'yemeta dünyasımeta evrenmeta gözülükmeta instagrammeta IRVmeta nedirmeta reversalmeta tam olarka nemotorOptimizasoptimizasyonunda savunulan uygulamapazarlama promosyonusayfa izinlerinden optimizeseoseo ajansseo akademisiseo blog sayfa tanıtımıseo erseo nedir?SEO teknolojisineseo web hizmetiseo web rakipseo'daseocuseoershellsite güvenliğisosyal medya stratejisiSpesifik optimizasyonssl hatası nasıl çözülürssl nedirtipik bir optimizasyonweb reklam cıkıyorweb seo akedemiweb shellweb site güvenlikweb sitesi optimizasyonundaWeb sitesi SEO'suwordpress sll hatasıyerel seo

>

Web Akademi
SEO temel öğretici URL optimizasyonu nedir
Bilmeniz gereken SEO teknikleri
Http’yi https’ye yönlendirmek için .htaccess nasıl kullanılır?
Bir web sitesinin SEO’sunun uygulama süreçleri nelerdir?
SSL sertifikası nedir?
Meta-evren kavramı yanıyor.
error: Opss